Skip to content

10 Stevens Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 21, 2009

Property Information

Block3102
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,836
Acreage7.53

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,900
44%
Improvement Value:$84,900
56%
Total Assessment$152,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,962+2.7%
2024$5,805+4.4%
2023$5,562+0.9%
2022$5,513+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957