Skip to content

239 Stevens Avenue

Atco, NJ 08004

Vacant Land

Last Sale Price
$30,000
Last Sale Date
Jan 28, 2005

Property Information

Block3111
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage---
Acreage0.69

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$31,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,241+2.7%
2024$1,208+4.4%
2023$1,158+0.9%
2022$1,147+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$30,000

To:

DeedBook 7772, Page 1233