Skip to content

255 Stevens Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1949

Last Sale Date
Dec 11, 2024

Property Information

Block3111
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class16
Description1SF-2 UNITS
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,092
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,300
13%
Improvement Value:$75,600
87%
Total Assessment$86,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,391+2.7%
2024$3,301+4.4%
2023$3,163+0.9%
2022$3,135+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1949