Skip to content

129 Apple Street

Atco, NJ 08004

Built 1955

Last Sale Date
Jan 16, 2004

Property Information

Block3131
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class15
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,120
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,500
25%
Improvement Value:$67,500
75%
Total Assessment$90,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,512+2.7%
2024$3,419+4.4%
2023$3,276+0.9%
2022$3,247+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$3,000
DeedBook 4109, Page 822

Property Built

Built

Year Built: 1955