Skip to content

10 Westbury Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2005

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 8, 2015

Property Information

Block3901.06
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3901

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage3,460
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,000
20%
Improvement Value:$260,000
80%
Total Assessment$325,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,682+2.7%
2024$12,347+4.4%
2023$11,830+0.9%
2022$11,726+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$367,000
DeedBook 8944, Page 1053

Property Built

Built

Year Built: 2005

Property Sale

Sale
$2,650,000
DeedBook 7188, Page 1324