Skip to content

111 Golden Meadow Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 8, 2023

Property Information

Block5107
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,836
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,300
13%
Improvement Value:$336,100
87%
Total Assessment$385,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,038+2.7%
2024$14,641+4.4%
2023$14,029+0.9%
2022$13,905+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$376,149
DeedBook 7880, Page 304

Property Built

Built

Year Built: 2005