Skip to content

101 Orlando Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$420,000
Last Sale Date
May 27, 2022

Property Information

Block402.02
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,366
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
21%
Improvement Value:$186,100
79%
Total Assessment$236,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,213+2.7%
2024$8,969+4.4%
2023$8,594+0.9%
2022$8,518+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$420,000

To:

Sq Ft2,366DeedBook 12127, Page 1731

Property Sale

Sale
$218,000
DeedBook 9426, Page 134

Property Sale

Sale
$263,390
DeedBook 7517, Page 436

Property Built

Built

Year Built: 2004