Skip to content

155 New Brooklyn Road

Berlin, NJ 08009

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 20, 2021

Property Information

Block4101
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class12
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,320
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,000
60%
Improvement Value:$18,000
40%
Total Assessment$45,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,756+2.7%
2024$1,710+4.4%
2023$1,638+0.9%
2022$1,624+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$8,000

Property Built

Built

Year Built: 1920