Skip to content

128 New Brooklyn Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1963

Last Sale Price
$91,000
Last Sale Date
Mar 20, 2015

Property Information

Block4107
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage992
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,500
39%
Improvement Value:$64,200
61%
Total Assessment$104,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,085+2.7%
2024$3,978+4.4%
2023$3,811+0.9%
2022$3,778+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$91,000

To:

Sq Ft992DeedBook 10214, Page 1067

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 5020, Page 77

Property Built

Built

Year Built: 1963