Skip to content

108 New Brooklyn Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1963

Owner
---
Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Dec 3, 2025

Property Information

Block4107
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,568
Acreage2.45

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,300
33%
Improvement Value:$129,300
67%
Total Assessment$191,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,476+2.7%
2024$7,279+4.4%
2023$6,974+0.9%
2022$6,913+5.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$525,000
Sq Ft1,568DeedBook 12995, Page 545Recorded1/9/2026

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$150,000

To:

Sq Ft1,568DeedBook 11032, Page 396

Property Sale

Sale
$45,500
DeedBook 3960, Page 127

Property Built

Built

Year Built: 1963