Skip to content

11 Goodland Avenue

Berlin, NJ 08009

Built 1945

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 26, 1975

Property Information

Block4407
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,272
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,200
25%
Improvement Value:$100,400
75%
Total Assessment$134,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,002+2.8%
2024$4,863+4.6%
2023$4,649+0.9%
2022$4,606+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1945