Skip to content

9 Villa Court

Berlin, NJ 08009

Built 1973

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Sep 18, 2025

Property Information

Block4410
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage---
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
27%
Improvement Value:$124,900
73%
Total Assessment$170,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,169+2.9%
2024$5,992+4.7%
2023$5,721+1.0%
2022$5,666+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000

To:

DeedBook 12929, Page 1610

Property Sale

Sale
$35,000

To:

Property Built

Built

Year Built: 1973