Skip to content

15 Dottie Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 9, 2021

Property Information

Block4502
Lot56
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,392
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,500
21%
Improvement Value:$151,500
79%
Total Assessment$192,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,492+2.7%
2024$7,294+4.4%
2023$6,989+0.9%
2022$6,927+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

Sq Ft1,392DeedBook 10894, Page 4Recorded5/30/2018

Property Sale

Sale
$163,750
DeedBook 9397, Page 562

Property Sale

Sale
$158,900
DeedBook 7193, Page 1246

Property Sale

Sale
$66,800
DeedBook 4084, Page 669

Property Built

Built

Year Built: 1985