Skip to content

144 Ryans Run

Sicklerville, NJ 08081

Built 2003

Last Sale Price
$277,000
Last Sale Date
Nov 16, 2015

Property Information

Block4504.03
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,010
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
23%
Improvement Value:$206,100
77%
Total Assessment$266,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,383+2.7%
2024$10,109+4.4%
2023$9,686+0.9%
2022$9,601+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$277,000

To:

Sq Ft2,989DeedBook 10322, Page 1103

Property Sale

Sale
$277,003
DeedBook 7062, Page 1362

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$1,144,000
DeedBook 5226, Page 179