Skip to content

2 Elaine Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Date
Oct 22, 1990

Property Information

Block4508
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,560
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,600
24%
Improvement Value:$125,500
76%
Total Assessment$165,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,442+2.7%
2024$6,272+4.4%
2023$6,010+0.9%
2022$5,957+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1984

Property Sale

Sale
$53,000
DeedBook 3879, Page 407