Skip to content

20 Benedette Drive

Waterford Works, NJ 08089

Built 1977

Last Sale Price
$105,900
Last Sale Date
Jul 28, 1995

Property Information

Block4806
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,288
Acreage0.48

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
24%
Improvement Value:$148,600
76%
Total Assessment$196,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,671+2.7%
2024$7,469+4.4%
2023$7,156+0.9%
2022$7,093+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$105,900

To:

Sq Ft2,288DeedBook 4772, Page 653

Property Built

Built

Year Built: 1977