Skip to content

5 Mauriello Drive

Waterford Works, NJ 08089

Built 1978
Other Exempt

Last Sale Price
$219,900
Last Sale Date
Jun 11, 2019

Property Information

Block4810
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,728
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
24%
Improvement Value:$149,500
76%
Total Assessment$197,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$6,939-2.6%
2022$7,126+0.6%
2021$7,082+1.4%
2020$6,986+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$219,900

To:

Sq Ft1,728DeedBook 11184, Page 1299

Property Sale

Sale
$117,900
DeedBook 4967, Page 513

Property Built

Built

Year Built: 1978