Skip to content

11 Mauriello Drive

Waterford Works, NJ 08089

Built 1978

Last Sale Price
$179,900
Last Sale Date
Jun 30, 2003

Property Information

Block4810
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,802
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
26%
Improvement Value:$135,300
74%
Total Assessment$183,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,152+2.7%
2024$6,964-1.5%
2023$7,069+0.9%
2022$7,007+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$179,900

To:

Sq Ft1,802DeedBook 7148, Page 936

Property Built

Built

Year Built: 1978

Property Sale

Sale
$41,125