Skip to content

103 Beebetown Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 30, 2024

Property Information

Block4901
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,308
Acreage3.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,500
37%
Improvement Value:$93,100
63%
Total Assessment$148,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,798+2.7%
2024$5,645+4.4%
2023$5,409+0.9%
2022$5,361+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$144,000
DeedBook 5077, Page 115

Property Sale

SaleMulti
$127,500
DeedBook 4403, Page 847

Property Sale

Sale
$71,500
DeedBook 4239, Page 934

Property Built

Built

Year Built: 1930