Skip to content

123 Beebetown Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1984

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Dec 20, 2017

Property Information

Block4901
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,486
Acreage2.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,200
21%
Improvement Value:$211,600
79%
Total Assessment$267,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,450+2.7%
2024$10,174+5.4%
2023$9,653+0.9%
2022$9,568+4.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$270,000

To:

Sq Ft2,486DeedBook 10807, Page 1530

Property Built

Built

Year Built: 1984

Property Sale

Sale
$12,000