Skip to content

133 Beebetown Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 27, 2018

Property Information

Block4901
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,555
Acreage2.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,200
46%
Improvement Value:$64,400
54%
Total Assessment$118,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,217+2.7%
2024$8,973+4.4%
2023$8,598+0.9%
2022$8,522+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$150,000

From:

To:

Sq Ft2,555DeedBook 10456, Page 1719Recorded8/2/2016

Property Built

Built

Year Built: 1950