Skip to content

18 Winfield Drive

Berlin, NJ 08009

Built 1981

Last Sale Price
$16,500
Last Sale Date
Mar 18, 1980

Property Information

Block4907
Lot42
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,150
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
19%
Improvement Value:$188,800
81%
Total Assessment$233,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,123+2.7%
2024$8,882+4.4%
2023$8,510+0.9%
2022$8,436+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1981

Property Sale

Sale
$16,500

To:

Sq Ft2,150DeedBook 3702, Page 584