Skip to content

22 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1998

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
May 8, 1998

Property Information

Block5001
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,150
Acreage1.55

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,800
18%
Improvement Value:$202,800
82%
Total Assessment$247,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,661+2.7%
2024$9,406+4.4%
2023$9,013+0.9%
2022$8,933+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$20,000

To:

Sq Ft2,150DeedBook 4949, Page 330

Property Built

Built

Year Built: 1998