Skip to content

3 Prentiss Lane

Berlin, NJ 08009

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 23, 2016

Property Information

Block4919
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description2SF3G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,146
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
20%
Improvement Value:$179,800
80%
Total Assessment$224,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,772+2.7%
2024$8,540+4.4%
2023$8,183+0.9%
2022$8,111+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1987

Property Sale

Sale
$23,000
DeedBook 4035, Page 288