Skip to content

15 Breckinridge Drive

Berlin, NJ 08009

Built 1984

Last Sale Price
$228,500
Last Sale Date
Jun 21, 2004

Property Information

Block4912
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,824
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
24%
Improvement Value:$142,600
76%
Total Assessment$187,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,320+2.7%
2024$7,127+5.2%
2023$6,778+0.9%
2022$6,718+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$228,500

To:

Sq Ft1,824DeedBook 7523, Page 1420

Property Sale

Sale
$121,000
DeedBook 5012, Page 889

Property Sale

Sale
$79,500
DeedBook 3958, Page 830

Property Built

Built

Year Built: 1984