Skip to content

23 Breckinridge Drive

Berlin, NJ 08009

Built 1979

Last Sale Price
$164,000
Last Sale Date
May 25, 2001

Property Information

Block4912
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,332
Acreage0.79

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
20%
Improvement Value:$183,400
80%
Total Assessment$228,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,912+2.7%
2024$8,677+4.4%
2023$8,314+0.9%
2022$8,241+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$164,000

To:

Sq Ft2,332DeedBook 5160, Page 385

Property Sale

Sale
$76,500
DeedBook 3884, Page 126

Property Built

Built

Year Built: 1979