Skip to content

645 Chews Landing RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 2064

Property Information

Block502
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page05

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,215
Acreage2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,500
35%
Improvement Value:$93,800
65%
Total Assessment$143,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,592+2.7%
2024$5,444+4.4%
2023$5,216+0.9%
2022$5,170+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 2770, Page 405

Property Built

Built

Year Built: 1966