Skip to content

3 South Grove Street

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$25,000
Last Sale Date
Aug 31, 2001

Property Information

Block5101
Lot6.04
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,580
Acreage1.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,600
18%
Improvement Value:$230,400
82%
Total Assessment$280,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,926+2.7%
2024$10,637+4.4%
2023$10,192+0.9%
2022$10,102+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$25,000

To:

Sq Ft2,580DeedBook 5180, Page 465