Skip to content

237 Blue Anchor Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 2021

Property Information

Block5201
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,836
Acreage0.95

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,300
14%
Improvement Value:$295,400
86%
Total Assessment$342,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,122+2.8%
2024$12,769+4.5%
2023$12,224+0.9%
2022$12,115+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$410,000
DeedBook 9245, Page 1195

Property Sale

Sale
$13,000
DeedBook 5289, Page 737

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$17,500
DeedBook 4357, Page 541

Property Sale

Sale
$6,000
DeedBook 4182, Page 428