Skip to content

15 Old Farm Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1981

Last Sale Price
$179,900
Last Sale Date
Jul 16, 2012

Property Information

Block5208
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,530
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
26%
Improvement Value:$131,400
74%
Total Assessment$177,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,922+2.7%
2024$6,739+4.4%
2023$6,457+0.9%
2022$6,401+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$179,900

To:

Sq Ft1,530DeedBook 9631, Page 243

Property Sale

Sale
$65,795
DeedBook 3785, Page 214

Property Built

Built

Year Built: 1981