Skip to content

23 Nottingham Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1978

Last Sale Price
$458,500
Last Sale Date
Aug 22, 2023

Property Information

Block5210
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,152
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
16%
Improvement Value:$211,900
84%
Total Assessment$251,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,829+28.8%
2024$7,628+8.1%
2023$7,059+0.9%
2022$6,995+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$458,500

To:

Sq Ft2,152DeedBook 12473, Page 306

Property Sale

Sale
$230,000
Sq Ft2,152DeedBook 12473, Page 296Recorded11/30/2023

Property Sale

Sale
$230,000
Sq Ft2,152DeedBook 12319, Page 1261Recorded3/28/2023

Property Sale

Sale
$43,773
DeedBook 4416, Page 926

Property Built

Built

Year Built: 1978