Skip to content

111 Blue Meadow Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 2007

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
May 20, 2015

Property Information

Block5215
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage4,332
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,600
15%
Improvement Value:$264,700
85%
Total Assessment$312,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,186+2.7%
2024$11,864+4.4%
2023$11,368+0.9%
2022$11,268+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$340,000

To:

Sq Ft4,332DeedBook 10208, Page 738

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 9393, Page 1546

Property Sale

Sale
$568,990
DeedBook 8469, Page 1190

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$2,782,500
DeedBook 7728, Page 1522