Skip to content

145 Blue Meadow Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$318,000
Last Sale Date
Jul 31, 2017

Property Information

Block5217
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,817
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,600
15%
Improvement Value:$263,400
85%
Total Assessment$311,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,135+2.7%
2024$11,815+4.4%
2023$11,320+3.9%
2022$10,893+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$318,000

To:

Sq Ft3,817DeedBook 10700, Page 1421

Property Sale

Sale
$472,900
DeedBook 8373, Page 68

Property Built

Built

Year Built: 2006