Skip to content

143 Blue Meadow Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 2014

Last Sale Price
$241,085
Last Sale Date
Apr 17, 2014

Property Information

Block5217
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,720
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,600
21%
Improvement Value:$179,600
79%
Total Assessment$227,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,865+2.7%
2024$8,631+4.4%
2023$8,270+0.9%
2022$8,197+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$241,085

To:

Sq Ft1,720DeedBook 10005, Page 1885

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$75,000

From:

To:

DeedBook 9944, Page 114Recorded1/7/2014

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 9066, Page 1360

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 8070, Page 304