Skip to content

283 Blue Anchor Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$463
Last Sale Date
Oct 12, 2022

Property Information

Block5303
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,846
Acreage1.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,400
20%
Improvement Value:$186,700
80%
Total Assessment$232,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,057+2.7%
2024$8,817+4.4%
2023$8,448+0.9%
2022$8,374+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$463

Property Built

Built

Year Built: 1990