Skip to content

329 South White Horse Pik

Hammonton, NJ 08037

Built 1943

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Feb 1, 2018

Property Information

Block5402
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class16
Description1.5SB1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,506
Acreage1.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,500
34%
Improvement Value:$90,300
66%
Total Assessment$136,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,338+2.7%
2024$5,197+4.4%
2023$4,980+0.9%
2022$4,936+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$160,000

To:

Sq Ft1,506DeedBook 10861, Page 1078

Property Built

Built

Year Built: 1943