Skip to content

321 South White Horse Pik

Hammonton, NJ 08037

Built 1950
Commercial

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Mar 28, 2011

Property Information

Block5402
Lot9.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,120
Acreage1.57

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,900
59%
Improvement Value:$45,100
41%
Total Assessment$110,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,292+2.7%
2024$4,179+4.4%
2023$4,004+0.9%
2022$3,969+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$105,000

To:

Sq Ft1,120DeedBook 9397, Page 742

Property Built

Built

Year Built: 1950