Skip to content

401 Ehrke Road

Waterford Works, NJ 08089

Last Sale Date
Aug 1, 2022

Property Information

Block5503
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,000
7%
Improvement Value:$26,900
93%
Total Assessment$28,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,124+3.1%
2024$1,090+7.7%
2023$1,012+0.9%
2022$1,003+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0