Skip to content

100 Wimbledon Run

Sicklerville, NJ 08081

Built 1978

Last Sale Price
$46,250
Last Sale Date
Aug 18, 1978

Property Information

Block5808
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,999
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,500
19%
Improvement Value:$167,800
81%
Total Assessment$208,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,878+2.8%
2024$7,663+4.5%
2023$7,332+0.9%
2022$7,265+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$46,250

To:

Sq Ft1,999DeedBook 3584, Page 182

Property Built

Built

Year Built: 1978