Skip to content

141 South Grove Street

Sicklerville, NJ 08081

Built 1978

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Mar 6, 2009

Property Information

Block5808
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,840
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
23%
Improvement Value:$150,700
77%
Total Assessment$195,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,636+2.7%
2024$7,435+4.4%
2023$7,123+0.9%
2022$7,061+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000

To:

Sq Ft1,840DeedBook 9003, Page 1566

Property Sale

Sale
$116,700
DeedBook 5070, Page 159

Property Sale

Sale
$124,000
DeedBook 4325, Page 173

Property Built

Built

Year Built: 1978