Skip to content

18 Waltham Way

Sicklerville, NJ 08081

Built 1978

Last Sale Price
$78,500
Last Sale Date
Jun 19, 1986

Property Information

Block5809
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,100
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,800
22%
Improvement Value:$151,900
78%
Total Assessment$194,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,347+2.8%
2024$7,147+4.5%
2023$6,837+0.9%
2022$6,775+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$78,500

To:

Sq Ft2,100DeedBook 4138, Page 181

Property Built

Built

Year Built: 1978