Skip to content

4 Wimbledon Run

Sicklerville, NJ 08081

Built 1982

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 24, 1994

Property Information

Block5809
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,464
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,500
25%
Improvement Value:$118,600
75%
Total Assessment$159,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,208+2.7%
2024$6,044+4.4%
2023$5,791+0.9%
2022$5,740+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$57,900
DeedBook 3878, Page 625

Property Built

Built

Year Built: 1982