Skip to content

130 Arcadian Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1982

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 19, 2001

Property Information

Block5809
Lot42
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,860
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
22%
Improvement Value:$162,700
78%
Total Assessment$207,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,104+2.7%
2024$7,891+4.4%
2023$7,560+0.9%
2022$7,494+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$83,000
DeedBook 4075, Page 167

Property Built

Built

Year Built: 1982