Skip to content

43 Blue Anchor Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1982

Last Sale Price
$215,900
Last Sale Date
Aug 31, 2007

Property Information

Block5809
Lot46
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,388
Acreage0.97

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,200
21%
Improvement Value:$114,900
79%
Total Assessment$146,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,701+2.7%
2024$5,550+4.4%
2023$5,318+0.9%
2022$5,271+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$215,900

To:

Sq Ft1,388DeedBook 8663, Page 1660

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 3845, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 1982