Skip to content

5 Webster Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1982

Last Sale Price
$209,000
Last Sale Date
Jun 15, 2018

Property Information

Block5809
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,004
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,500
21%
Improvement Value:$153,600
79%
Total Assessment$194,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,574+2.7%
2024$7,374+4.4%
2023$7,065+0.9%
2022$7,003+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$209,000

To:

Sq Ft2,004DeedBook 10915, Page 1479

Property Built

Built

Year Built: 1982