Skip to content

4 Catherine Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1987

Last Sale Price
$213,500
Last Sale Date
Jul 12, 2019

Property Information

Block5801
Lot51
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,978
Acreage0.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,700
22%
Improvement Value:$157,500
78%
Total Assessment$201,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,851+2.7%
2024$7,644+4.4%
2023$7,324+0.9%
2022$7,259+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$213,500

To:

Sq Ft1,978DeedBook 11215, Page 1207

Property Sale

Sale
$113,895
DeedBook 4252, Page 921

Property Built

Built

Year Built: 1987