Skip to content

654 Cross Keys Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986
Industrial

Last Sale Price
$990,000
Last Sale Date
Mar 16, 2022

Property Information

Block602
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page06

Building Details

Building Class10
Description1SMETAL
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage7,200
Acreage4.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$556,000
67%
Improvement Value:$275,100
33%
Total Assessment$831,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$32,430+2.7%
2024$31,573+4.4%
2023$30,252+0.9%
2022$29,986+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$990,000

To:

Sq Ft7,200DeedBook 12071, Page 58

Property Sale

SaleMulti
$780,000
DeedBook 5294, Page 624

Property Sale

Sale
$369,400
DeedBook 4510, Page 217

Property Built

Built

Year Built: 1986