Skip to content

326 East Central Avenue

Hammonton, NJ 08037

Built 1994
Farm (Regular)

Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Aug 15, 2008

Property Information

Block6309
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page63

Building Details

Building Class17
Description2SB
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage3,381
Acreage2.77

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,700
12%
Improvement Value:$345,400
88%
Total Assessment$393,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,339+2.7%
2024$14,934+4.4%
2023$14,309+0.9%
2022$14,183+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$500,000

To:

Sq Ft3,381DeedBook 8893, Page 230

Property Built

Built

Year Built: 1994

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 4195, Page 34