Skip to content

411 Winterberry Lane

Hammonton, NJ 08037

Built 2011

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 31, 2026

Property Information

Block6414
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage1,726
Acreage3.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,700
23%
Improvement Value:$204,100
77%
Total Assessment$265,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,372+2.7%
2024$10,098+4.4%
2023$9,675+0.9%
2022$9,590+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$475,000

To:

Sq Ft1,726DeedBook 11804, Page 1394

Property Built

Built

Year Built: 2011

Property Sale

Sale
$90,000

To:

DeedBook 9355, Page 300

Property Sale

Sale
$69,750

To:

DeedBook 8727, Page 1299