Skip to content

506 Howard Avenue

Hammonton, NJ 08037

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 9, 2023

Property Information

Block6601
Lot33
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage960
Acreage0.65

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,500
28%
Improvement Value:$99,400
72%
Total Assessment$137,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,381+2.7%
2024$5,239+9.8%
2023$4,770+0.9%
2022$4,725+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967